Провокатор

Ми змусимо говорити правду!!!


Чорні діри можуть бути порталом у паралельні Всесвіти, вважає британський астрофізик Хокінг

2608_145904

Чорні діри за дотримання низки умов цілком можуть бути своєрідними порталами, через що матерія здатна потрапляти в паралельні Всесвіти, висловив припущення відомий британський астрофізик Стівен Хокінг.

“Якщо чорна діра досить масивна і обертається, то, можливо, в ній є перехід в інший Всесвіт”, – наводить британська газета “Індепендент” витяги з виступу вченого на конференції в Стокгольмі.

Водночас С. Хокінг попередив, що зворотного шляху “додому” через чорну діру вже не буде. “Ви не зможете повернутися в наш Всесвіт. Так що, особисто я не вирушав би в таку подорож, незважаючи на мій інтерес до польотів у космос”, – пояснив він.

“Так що якщо ви відчули, що опинилися в чорній дірі, не впадайте у відчай: вихід є”, – пожартував С. Хокінг.

Газета “Гардіан” наголошує, що така “подорож” змінить об’єкт до невпізнання: згідно з припущенням астрофізика, вирватися з чорної діри можна лише за допомогою так званого “випромінювання Хокінга” – гіпотетичного процесу випущення чорною дірою елементарних частинок. Згідно з теорією С. Хокінга, елементарні частинки в деяких випадках можуть вириватися з чорних дір, у результаті чого вони можуть опинитися знову як у нашому Всесвіті, так і в іншому – паралельному.

Британські ЗМІ зазначають, що С. Хокінг спробував відповісти і на запитання про те, куди зникає інформація про частинки, які потрапляють у чорні діри.

“Я думаю, що інформація зберігається не в самих чорних дірах, а на їх кордоні – горизонті подій”, – сказав він.

Чорна діра – ділянка, гравітаційне тяжіння якої настільки велике, що її не можуть покинути навіть об’єкти, що рухаються зі швидкістю світла, зокрема – і кванти самого світла. С. Хокінг приділив чимало часу вивченню властивостей цих таємничих космічних об’єктів.

comments powered by HyperComments

Опубліковано: Серпень 27, 2015 в 11:02 | Автор: | Переглядів: 3

Категорії: Без категорії

Тэги: ,